Akreditované kurzy

Nabídka dvoudenního programu: Jsem OK, jsi OK pro pracovníky ÚP ČR, sociální pracovníky na samosprávných úřadech, sociální pracovníky v sociálních službách.

Nabízíme akreditované kurzy pro pedagogické pracovníky, kteří pracují s romskými dětmi a nově také kurz psychohygieny pro pedagogy.

Nejdřív střecha

Od roku 2016 jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, který realizuje pan Vojtěch Sedláček a NADĚJE. Díky projektu mohou náš azylový dům využívat až na dva měsíce i rodiny zcela bez prostředků. Více na nejdrivstrecha.cz 80

Sociálně právní poradnaOdborné sociální poradenství ve společnosti R-Mosty, z.s. poskytujeme přímo v našem sídle v ulici Blahoslavova 230/4 na Praze 3 - Žižkově. Tuto sociální službu poskytujeme na základě Standardů sociálních služeb MPSV ČR a podle platného zákona o sociálních službách.

registrační číslo služby je 7394256

Bezplatné odborné sociální poradenství mohou využít všichni mladiství a dospělí obyvatelé České republiky bez rozdílu etnické příslušnosti.

Sociální poradenství řeší otázky:

 • Bydlení
 • Zaměstnání
 • Dluhové problematiky
 • Vzdělávání
 • Sociálních dávek a předpisů
 • Právních předpisů
 • Rodinné péče

Naši poradci Vám pomohou také při:

 • Jednání na úřadech
 • Sepsání formulářů, dopisů, životopisu, žádostí, apod.
 • Urovnávání konfliktů s úřady, zaměstnavatelem nebo v rodině
 • Podezření z rasové diskriminace

Jsme též schopni vybraným klientům poskytnout v omezené míře bezplatné služby kvalifikovaného právníka a terapeuta.

Na konzultace je nutné se objednat - telefonicky, e-mailem či osobně v poradně.

Rozvrh služeb sociálního poradenství
Pondělí8:30 - 16:00
Úterý8:30 - 16:00
Středa8:30 - 18:00
Čtvrtek8:30 - 16:00
Pátek8:30 - 15:00
Kontakty sociálně právní poradny
Mgr. Pavla Stoklasová Vedoucí poradny, sociální pracovnice+420 725 320 499
Sociální pracovnice+420 601 584 690
Sociální poradce+420 725 320 498
Sociální poradce+420 601 584 690
Terénní sociální pracovnice+420 601 557 991
Terénní sociální pracovnice+420 725 595 562
Dokumenty Poradny
Veřejný závazek Sociálně právní poradnyverejny_zavazek_poradna.pdf158kB
Poslání službyposlani_poradna.pdf891,49 kB
Formulář stížností na službu stiznosti_poradna.pdf500,49 kB
Kodex sociálního pracovníka eticky_kodex_prac.pdf420,49 kB


Terénní sociální poradenství

Terénní sociální poradenství je nástrojem umožňujícím vyhledávat rodiny a jednotlivce v ohrožených komunitách, kteří potřebují pomoc sociálního pracovníka. Terénní sociální pracovník pomáhá klientům ve stejných oblastech (viz výše) a kontaktuje je na organizace, kam mohou sami docházet (R-Mosty, Odbory sociální péče na Praze 3, 8, 9 a dalších obvodech, další specializované NNO či ostatní poskytovatele sociálních služeb). Součástí terénního poradenství je také prevence sociálně–patologických jevů a osvětová práce v rizikových rodinách.


Aktuality sociálně právní poradny

R-Mosty mají akreditaci oddlužení

1. 6. 2018

R-Mosty mají akreditaci oddlužení

31.5. R-Mosty získaly akreditaci Ministerstva spravedlnosti ČR k výkonu služeb v oblasti oddlužení. Takže i po 1.červenci 2018 budou naši pracovníci schopni a oprávněni pomáhat klientům naší Sociální poradny v procesu oddlužení i podat návrh na oddlužení (osobní bankrot) na příslušné instituce. V Praze je tak naše společnost teprve třetí, která toto nově potřebné oprávnění pro oddlužení získala. Pro více informací kontaktujte prosím kolegyně v Sociální poradně (menu vlevo).


Hledáme dalšího kolegu/kolegyni do Komunitního centra Husitská

4. 4. 2017

Hledáme dalšího kolegu/kolegyni do Komunitního centra Husitská

Hledáme posilu (sociálního pracovníka) pro tým Komunitního centra Husitská, práce na 0,7 úvazku se slušným finančním ohodnocením. Nástup ihned nebo dle dohody. Více v odkazu níže.
Výběrové řízení na vedoucého služby Poradny

22. 2. 2017

Výběrové řízení na vedoucého služby Poradny

Hledáme zkušeného sociálního pracovníka/pracovnici na pozici vedoucí služby OSP. Nástup od dubna 2017. Nabízíme vedení sociální služby OSP, menšího týmu 4 pracovníků Většinu úvazku 1,0 HPP tvoří přímá práce s klienty (osoby v krizi, osoby ohrožené soc. vyloučením) Požadujeme: vzdělání dle zákona 108/2006, min. 2 letou praxi v sociálních službách, výhodou je sebezkušenostní nebo terapeutický výcvik a praxe s vedením pracovního týmu. Nabízíme (na poměry NNO) slušné platové ohodnocení, vzdělávání, supervize. Vaše nabídky směřujte prosím na zuzana@r-mosty.cz


R-Mosty, MČ Praha 3 a Naděje pokračují v realizaci JobClubu i bez podpory ESF

22. 1. 2016

R-Mosty, MČ Praha 3 a Naděje pokračují v realizaci JobClubu i bez podpory ESF

Společně s výše zmíněnými kolegy a kolegyněmi pokračujeme v JobClubu takříkajíc "za své". Důvodem je vysoká poptávka klientů z řad osob v krizi a bez přístřeší, které JobClub využívají jako spojnici s trhem práce. Navazujeme také užší informační spolupráci s Krajskou pobočkou ÚP Prahy 3 sekcí zaměstnanosti a chceme tak nahradit projektovou podporu rekvalifikací a pracovních stáží. Nová otevírací doba v obrázku vedle.


Radiová kampaň R-Mostů a agentury MG

18. 9. 2015

Od října 2015 zahájíme díky podpoře Nadace Open Society Fund radiovou kampaň Ubytovny, NE, ale.. , která má za účel vzbudit zájem veřejnosti o skutečnou podstatu rozšiřování provizorních ubytoven v tzv. vyloučených lokalitách. Možná si díky ní někteří lidé uvědomí, že na počátku může stát i naše otevřené odmítání lidí s jinou barvou pleti. A také že bez slibovaného zákona o sociálním bydlení lidé z těch ošklivých ubytoven nemají odejít kam. Spot k poslechu zde, po zkopírování adresy do Vašeho prohlížeče: https://www.youtube.com/watch?v=d1oe30nIv_Y


Nové prostory sídla R-Mosty, z.s.

26. 5. 2014

Nové prostory sídla R-Mosty, z.s.

Od června 2014 (o přesném datu zprovoznění vás budeme zde informovat) se přesouvá sídlo společnosti R-Mosty a zároveň Sociálně právní poradna na adresu: Blahoslavova 4, Praha 3. Vstup do prostor je výhradně ze zadní strany z Žerotínovy ulice (viz obrázek). Prostory jsou pouze cca 200 metrů od současného sídla na Havlíčkově náměstí směr Ohrada. Telefonické kontakty i provozní doba prozatím zůstávají a můžete se na nás přes léto obracet i na původní adrese. NZDM (klub) ani další služby se na novou adresu nepřesouvají, ale budou pokračovat v ZŠ Cimburkova (směr centrum) po prázdninách.


Otevření terapeutické a školící místnosti na Praze 6

6. 1. 2014

Otevření terapeutické a školící místnosti na Praze 6

Od listopadu ve zkušebním provozu a nyní naplno funguje ve Verdunské 725 terapeutická a školící místnost R-Mosty, kde v rámci Sociální poradny fakultativně nabízíme individuální i skupinovou psychoterapii. Místnost se zázemím nabízíme rovněž k velmi výhodnému pronájmu. Více v levém odkazu menu: Školící a terap. místnost


R-Mosty podporují stanovisko Platformy pro sociální bydlení

26. 11. 2013

R-Mosty podporují stanovisko Platformy pro sociální bydlení

R-Mosty jsou členem Platformy pro sociální bydlení, která v těchto dnech a týdnech bojuje proti schválení návrhu MMR o koncepci sociálního bydlení, který ve stručnosti počítá se sociálními hromadnými ubytovnami a nepodporuje (systematicky neřeší) rozptýlené bydlení v obcích. V současnosti hrozí i nepřijetí zákona o sociálním bydlení, jenž by nutil města a obce k vytváření bytového fondu k jmenovanému účelu. Jelikož se jedná o skutečně velmi palčivý sociální problém, chceme upozornit na aktivity Platformy a vyzvat vážené čtenáře k návštěvě jejích stránek www.socialnibydleni.org. Děkujeme za Vaše dotazy a podněty.


Poptáváme malý nákladní vůz (dodávku)

21. 4. 2013

Poptáváme malý nákladní vůz (dodávku)

Pokud by někdo z vážených čtenářů našeho webu mohl do naší organizace věnovat, pronajmout či levně odprodat: velkou dodávku či menší nákladní vůz (plachta, skříň apod.), budeme velmi rádi. Kromě stěhování darů nábytku a vybavení bychom jej využili k rozjezdu projektu zaměstnávání a malé sociální ekonomiky. Případný kontakt: kancelar@r-mosty.cz nebo 602399826. Děkujeme.


Zprostředkovatelé zaměstnání

7. 1. 2013

R-Mosty jsou od 7.1.2013 uznaným zprostředkovatelem zaměstnání. Původně zamýšlené povolení, jenž bylo vyžadováno pro jeden z projektů OP LZZ přidal naší společnosti další akreditaci, která nám umožní efektivněji pomáhat klientům služeb v nalézání pracovního místa. Toto povolení nám vystavilo Generální ředitelství Úřadu práce. O podrobnostech inovovaných služeb budeme informovat na tomto webu.KOMUNITNÍ CENTRUM HUSITSKÁ

Fakultativní komunitní projekt www.husitska.eu. Pokračování úspěšného JobClubu Restart opět v partnerství s Městskou částí Praha 3 a NADĚJÍ. Nový podzemní prostor pro kino, přednášky, svépomocné i moderované skupiny, terapie, dobrá káva.. .

Příspěvek na účet

Můžete podpořit naší činnost zasláním libovolné finanční částky na náš bankovní účet u České spořitelny 5034021339/0800. Předem Vám velice děkujeme!

Sociální sítě

� 2006�2023 R-Mosty, z.s. | Kontakty | Administrace | Na začátek stránky

UbiQue Webs