Akreditované kurzy

Nabídka dvoudenního programu: Jsem OK, jsi OK pro pracovníky ÚP ČR, sociální pracovníky na samosprávných úřadech, sociální pracovníky v sociálních službách.

Nabízíme akreditované kurzy pro pedagogické pracovníky, kteří pracují s romskými dětmi a nově také kurz psychohygieny pro pedagogy.

Nejdřív střecha

Od roku 2016 jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, který realizuje pan Vojtěch Sedláček a NADĚJE. Díky projektu mohou náš azylový dům využívat až na dva měsíce i rodiny zcela bez prostředků. Více na nejdrivstrecha.cz 80

Kulturní projekty

3. Benefiční koncert v Retro Music Hall 8. 11. 2011

bitumen8.listopadu 2011 od 19:00 v Retro Music Hall se odehraje třetí pokračování akce, která chce nabídnout opět vzorek toho nejlepšího z taneční hudby. V rámci 3. ročníku festivalu na podporu Azylového domu společnosti R-Mosty v Mladé Boleslavi vystoupí špičkoví hudební interpreti, kteří nám pomůžou udržet v provozu jedno z mála azylových zařízení pro matky s dětmi v regionu středních Čech a Prahy. Na festivalu v tomto roce vystoupí:

 • Roman Holý, Matthew Ruppert a Tereza Černochová jako G-point Hunters - populární hudebníci a performeři ze skupiny Monkey Bussines ve svém dalším projektu
 • Dj Orion a Dj Mike Trafik – špičky současného českého hip-hopu
 • Bitumen Beat – nový perspektivní a energický projekt moderní romské hudby, který založili mj. muzikanti ze známé skupiny Terne Čhave

Celý výtěžek akce bude věnován stejně jako loni na zajištění provozu Azylového domu pro matky s dětmi R-Mosty, který je od roku 2009 zcela naplněn klientkami ze Středočeského kraje a Prahy a jejich dětmi. I díky výtěžku z loňských ročníků festivalu Azylový dům stále funguje a jeho kapacita je stále naplněná. Díky podpoře OP LZZ; programu Evropského sociálního fondu, můžeme našim klientkám nabídnout v současnosti i doplnění vzdělání a výraznou podporu při získání nového zaměstnání.

 • Místo a čas: 8.11. od 19:00 do brzkých ranních hodin v Retro Music Hall, Náměstí Míru Praha 2
 • Cena na na místě: 149,- Kč
 • Předprodej za 130,- Kč na e-mailu: kancelar@r-mosty.cz
 • Výtěžek akce zdvojnásobí Nadace Divoké husy

Děkujeme všem kapelám, které nám i vám zahrají, Retru Praha i všem dalším komerčním a mediálním partnerům!


2. Benefiční koncert v Retro Music Hall 16. 11. 2010

navigators16.11. 2010 od 18:30 v Retro Music Hall si zopakujeme veleúspěšnou akci z loňského roku tentokrát strategicky den před státním svátkem. V rámci 2. ročníku festivalu na podporu našeho Azylového domu vystoupí multižánrová směs toho nejlepšího z české kulturní scény:

 • Jablkoň
 • Navigators
 • Al-Yaman
 • Mr. Cocoman and The Solid Vibez
 • Terne Čhave

...a speciální host, finalista české Superstar:

 • Jan Bendig

Celý výtěžek akce bude věnován stejně jako loni na zajištění provozu našeho Azylového domu pro matky s dětmi, který je od roku 2009 zcela naplněn klientkami ze Středočeského kraje a Prahy a jejich dětmi. I díky výtěžku z loňského ročníku festivalu Azylový dům "přežil" rok 2009. V roce 2010 už získal díky oběma krajům finanční podporu a situace zařízení není zdaleka tak neveselá jako loni. Přesto jej přijďte podpořit, každá koruna najde smysluplné využití.

 • Místo a čas: 16.11. od 18:30 Retro Music Hall, Náměstí Míru Praha 2
 • Baťovská a přesto mírná cena na na místě: 199,- Kč
 • Předprodej za 180,- Kč na e-mailu: kancelar@r-mosty.cz (zarezervujeme Vám místa na seznamu hostů, platba přes účet)

Děkujeme všem kapelám, které nám a vám zahrají, Retru Praha i všem dalším partnerům!


Benefiční koncert v Retro Music Hall 7. 12. 2009

retrof7. prosince 2009 rozezněl pražskou Retro Music Hall benefiční festival tanečních kapel; v pořadí:

 • Terne Čhave
 • Gulo Čar
 • Afrodisiak (USA/ČR)
 • Madfinger
 • Henry D s přáteli z United Flavour a Forbidden Fruits (Zambie, ČR, SR, Španělsko)

Koncert pomohl Azylovému domu R-mostů pro matky s dětmi, který krátce po svém zprovoznění nedostal magistrátní dotaci a potřeboval doplnit alespoň základní vybavení pokojů a peníze na energie pro loňskou zimu.

Na festival přišlo 420 návštěvníků, zástupci sponzorů ba i jeden ministr... Celkem se podařilo vybrat přes 150 tisíc korun včetně sponzorských příspěvků firem VZP, Kaziko, a.s., Fleur de Santé a Chipita (7-days). Všem, kteří akci přišli podpořit, děkujeme.


Aktuality v kulturních projektech

Uličník na dobročinném bazaru

23. 5. 2017

Uličník na dobročinném bazaru

Náš autobus se v rámci propagace projektu: "Proti stigmatizaci a vyloučení dětí z dětských domovů" účastnil dobročinného bazaru spřátelené organizace Letní dům na náměstí Míru. Připisuje si tak další cennou trofej v osvětě proti boji se sociálním vyloučením dětí a mládeže, ale i trofej za další získanou metu - kam až lze v centru Prahy zajet s Karosou 723! Během dne navštívilo autobus více než sedmdesát dospělých i dětí. Děkujeme za podporu projektu Nadaci ČEZ.


R-Mosty jsou držitelem ocenění Roma Spirit 2016 v kategorii NNO za projekt Férové bydlení

12. 12. 2016

R-Mosty jsou držitelem ocenění Roma Spirit 2016 v kategorii NNO za projekt Férové bydlení

Rádi bychom touto cestou poděkovali za vstřícnost a ochotu všem majitelům bytů, kteří se zapojili do našeho projektu Férové bydlení www.ferovebydleni.cz, jehož cílem je zajistit lidem ohroženým chudobou, sociálním vyloučením a diskriminací přístup ke standardnímu bydlení na volném trhu s byty. I díky nim jsme za tento projekt získali Cenu Roma Spirit 2016 v kategorii neziskových organizací, o kterou bychom se s nimi chtěli touto cestou alespoň symbolicky podělit. Šestý ročníku slavnostního ceremoniálu se konal v sobotu večer v Pražské křižovatce při příležitosti mezinárodního Dne lidských práv. Na fotografii Evy Kořínkové přebírá tajemník R-Mostů pan Richard Frištenský ocenění v kategorii Nestátní nezisková organizace z rukou pana Daniela J. Badera, preszidenta a výkonného ředitele nadace Bader Philanthropies, která je partnerem cen Roma Spirit v ČR.


Bašavel 2016

31. 10. 2016

Bašavel 2016

Vážení a milí kolegové a přátelé, Srdečně Vás zveme na tradiční Romský bašavel, jehož třetí ročník R-Mosty pořádají v neděli 6.11. v pražské kavárně a klubu Cross v pražských Holešovicích. Doufáme, že si přijdete užít příjemné odpoledne a večer ve společnosti romské kultury v tom nejširším a hlavně nejlepším slova smyslu. Těší se na Vás nejlepší romští umělci v čele s Laco Deczim, Jožkou Fečem, kapelou Bengas, divadelní společností Ara Art, talentovanými romskými rapery a zpěvačkami. Program zahajujeme už v 15:00 projekcí filmu FC ROMA - 75 minutový dokument o bojích romského fotbalového týmu na zeleném pažitu i mimo něj. 16:30 Rap battle- Mc. Dives, Mc. Ryba, DJ Ba2s, Henry D, UGC (United Gypsy Crew) a další. Zveme zejména mladé zájemce a zájemkyně, kteří budou mít příležitost se setkat se zkušenými rapery a sami si něco vyzkoušet! 18:00 Laco Deczi a Zdeněk Fišer - fenomenální romský trumpetista se svým parťákem a kytaristou Zdeňkem Fišerem předvede své umění, se kterým se dostal mezi nejlepší jazzové muzikanty světa. 18:30 Hudební pohádka Čirikloro aneb Co říká ptáček? - Originální zpracování romské pohádky "Pal o čirikloro" pojednává o tom, že čačipen nane jakh (pravda není jedna). Skvělá hudba a živelné herecké pojetí slibuje skvělou podívanou pro děti i dospělé. 19:30 Josef Fečo Band s Tiborem Židou doprovází přední romské zpěvačky - Pavlína Matiová, Erika Fečová, Pavlína Danková a Marta Balážová 21:00 Bengas - pražská legenda mezi romskými kapelami Projekt je podpořen grantem z titulu „Celoměstské programy podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2016". Info na www.r-mosty.cz Vstup je ZDARMA


Romský Bašavel 2015

9. 11. 2015

Romský Bašavel 2015

Romský Bašavel představí na Mikuláše v Akropoli pestrý program Pravděpodobně největší „romská“ kulturní akce letošního podzimu se pod názvem Romský Bašavel uskuteční 5. prosince od 18:00 v Paláci Akropolis na pražském Žižkově. Diváci, kteří se rozhodnou dorazit mezi do18:30 budou mít celý program zdarma. Po odbití půl sedmé zaplatí symbolické vstupné 50,- Kč. Za těchto přívětivých podmínek je zde pro všechny připraven bohatý, nejen hudební, program. Romský Bašavel začíná v 18:00 hodin koncertem znovuobnovené kapely Mário Bihári a Bachtale Apsa. Jejich repertoir netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba Mária Biháriho, kterou se v minulosti výrazně podepsal např. na odkazu Zuzany Navarové. V Máriových skladbách se prolínají romské melodie a rytmy s latinskoamerickou hudbou, tangem, flamencem, swingem a dalšími styly. Základem hudby Bachtale Apsa je každopádně virtuozní akordeon a klavír Mária Biháriho. Po prvním koncertu dostane prostor autorské představení z inovativního projektu tzv. Divadla utlačovaných. Romští i neromští herci dávají k dispozici své autentické životní zážitky a zkušenosti a pokládají otázku, zda nemohlo být všechno jinak. Dramatická pasáž je následována aktivními vstupy diváků do děje se snahou nalezení řešení složitých, ovšem reálných situací, do kterých se hra dostává. S nadhledem a vtipem se řeší aktuální problémy rasizmu, diskriminace a netolerance mezi lidmi. Po divadelním představení už dostanou prostor romské děti z artistické a klaunské skupiny Cigi Cigi cirkus. Sdružují se pod hlavičkou organizace IQ Roma servis a vede je artista a lektor Vojtěch Veselý. Na artisty a klauny naváže dvojice David Rostaš a Ladislav Cirok, alias Funky Brothers, která představuje současný romský pop v tom nejlepším slova smyslu. Gradace večera bude pokračovat vystoupením taneční skupiny, která si říká Bojovat Srdcem. Skupina dětí ze sociálně vyloučených lokalit v Brně a okolí okouzluje svým uměním v brazilském bojovém tanci Capoeira už i za našimi hranicemi. Jejich patnáctiminutové vystoupení bude plné přemetů, salt a dalších figur, které odporují zemské přitažlivosti. Vrcholem večera bude koncert špičkových romských hudebníků okolo známého houslisty, herce a moderátora Vojtěcha Lavičky. Vojta Lavička a jeho Gypsy Spirit vezmou publikum na divokou jízdu napříč romským hudebním světem. Na konci této cesty bude už připravený nedbale elegantní djský projekt Gadjo.cz. Veselé flámy s atmosférou balkánské svatby nebo bláznivého karnevalu v Riu. Přístavní tančírna plná divokého world n bassu, chytlavého gypsy latino jazzu, rock n rollového tetování nebo teď módního electroswingu. Někdy je to klid před bouří, jindy zase narozeninová oslava milované Fridy Kahlo. "Žánrová drzost a hudba s duší je to co hýbe jejich světem ”. Akci pořádá nezisková organizace R-Mosty ve spolupráci s Junior klubem. Je realizována v rámci projektu, který je podpořený dotačním titulem Magistrátu Hl. m. Prahy "Celoměstské programy podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2015".


Dražíme prezidentskou limuzínu

1. 9. 2014

Dražíme prezidentskou limuzínu

Fond soukromého kapitálu UPTOWN věnoval R-Mostům netradiční dar v podobě prezidentské limuzíny Audi A8L, jenž vozila hlavu státu v letech 2002 až 2004. V současnosti proto hledáme mediální a obchodní partnery pro realizaci dražby tohoto unikátu. Výtěžek bude sloužit na podporu provozu sociálních služeb R-Mostů. Přijímáme již nyní případné dražební nabídky!


IV. Benefiční festival R-Mosty !

13. 9. 2013

IV. Benefiční festival R-Mosty !

V neděli 3.11. 2013 odpoledne obnovíme tradici hudebně-tanečních akcí v Retru Praha. Tentokrát v čele s vynikající skupinou TATA BOJS! Dále zahraje jako vždy Bitumen Beat a nově hip-hopové trio UGC. Počet vstupnek v předprodeji je omezen, proto neváhejte je objednávat na tel. čísle: 222 581 241, případně na mailu: richard@r-mosty.cz. Cena v předprodeji je 149,- Kč, cena namístě potom 200,- Kč. Věříme, že stejně jako v předchozích letech to budepro nás i pro vás příjemný večírek a kulturní vybití.
KOMUNITNÍ CENTRUM HUSITSKÁ

Fakultativní komunitní projekt www.husitska.eu. Pokračování úspěšného JobClubu Restart opět v partnerství s Městskou částí Praha 3 a NADĚJÍ. Nový podzemní prostor pro kino, přednášky, svépomocné i moderované skupiny, terapie, dobrá káva.. .

Příspěvek na účet

Můžete podpořit naší činnost zasláním libovolné finanční částky na náš bankovní účet u České spořitelny 5034021339/0800. Předem Vám velice děkujeme!

Sociální sítě

� 2006�2023 R-Mosty, z.s. | Kontakty | Administrace | Na začátek stránky

UbiQue Webs