Azylový dům

Nízkoprahový klub

Sociálně-právní poradna

Akreditované kurzy

Nabídka dvoudenního programu: Jsem OK, jsi OK pro pracovníky ÚP ČR, sociální pracovníky na samosprávných úřadech, sociální pracovníky v sociálních službách.

Nabízíme akreditované kurzy pro pedagogické pracovníky, kteří pracují s romskými dětmi a nově také kurz psychohygieny pro pedagogy.

Nejdřív střecha

Od roku 2016 jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, který realizuje pan Vojtěch Sedláček a NADĚJE. Díky projektu mohou náš azylový dům využívat až na dva měsíce i rodiny zcela bez prostředků. Více na nejdrivstrecha.cz 80R-Mosty, z.s. již od roku 1992 poskytují profesionální pomoc osobám ohroženým sociálním vyloučením v ČR. Provozují tři registrované sociální služby — azylový dům pro matky s dětmi, sociálně-právní poradnu a nízkoprahový klub pro děti a mládež. R-Mosty, z.s. dále realizují akreditované vzdělávací programy pro odborníky z pomáhajících profesí, kulturní projekty a řadu fakultativních aktivit v oblasti bydlení a zaměstnávání. Rovněž od roku 2012 distribuujeme v rámci humanitární činnosti potraviny pro nejohroženější rodiny a jednotlivce, pomáháme jim s vybavováním domácnosti i stěhováním. Jsme členy Valné hromady Potravinové banky Praha, členy Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace streetwork

 • Azylový dům
 • Nízkoprahový klub
 • Socálně-právní poradna
 • Vzdělávání
 • Kulturní projekty
 • Stěhování a doprava

Aktuality

Vzdělávací program Jsem OK, jsi OK

31. 7. 2018

Program Jsem OK, jsi OK byl v roce 2017 již dvakrát realizován:

 • Termíny: 15. – 16. června 2017 a 7. – 8. září 2017
 • Místo konání: R-Mosty, z.s., Blahoslavova 4, Praha 3 (červen) a GŘ ÚP, Dobrovského 25, Praha 7 (září)
 • Cena: Program byl realizován v rámci pilotního testování pro pracovníky ÚP ČR
 • Účastníci programu: obou programů se účastnily pracovníci a pracovnice KoP ÚP, Krajské pobočky ÚP Praha, GŘ ÚP ČR. (celkem 11 osob červen, 10 osob září)
 • Kapacita programu: maximálně 14 účastníků

Co program Jsem Ok, jsi OK, nabízí:

Nabídne účastníkům seznámení a porozumění mechanismu vzniku, trvání a zvládání stresové (zátěžové) reakce organizmu na obtížné, krizové pracovní i osobní situace (model GAS). Představí Vám standardní postupy komunikace, účinné metody psychohygieny pro pracovníky v pomáhajících p...

R-Mosty mají akreditaci oddlužení

1. 6. 2018

R-Mosty mají akreditaci oddlužení

31.5. R-Mosty získaly akreditaci Ministerstva spravedlnosti ČR k výkonu služeb v oblasti oddlužení. Takže i po 1.červenci 2018 budou naši pracovníci schopni a oprávněni pomáhat klientům naší Sociální poradny v procesu oddlužení i podat návrh na oddlužení (osobní bankrot) na příslušné instituce. V Praze je tak naše společnost teprve třetí, která toto nově potřebné oprávnění pro oddlužení získala. Pro více informací kontaktujte prosím kolegyně v Sociální poradně (menu vlevo).

Končí antistigmatizační projekt

14. 3. 2018

Končí antistigmatizační projekt

V dubnu ukončíme antistigmatizační projekt podpořený v letech 2017 a 2018 Nadací ČEZ. Díky tomuto projektu jsme se podíleli na dvou velkých pražských PR akcích, které prezentovali v rozumném světle překážky dětí vycházejících z ohrožených rodin nebo z dětských domovů (Dobročinný bazar na Náměstí Míru a listopadová Řeka přání). Dále jsme v říjnu uspořádali pobyt pro pěstounské rodiny ve Strážovicích u Zvíkova a během roku poskytli téměř dvě stovky hodin terapií pěstounům i dětem. Desítku pracovníků v pomáhajících profesích jsme provedli seminářem o sociokulturních specifikách romských dětí. Děkujeme všem našim odborným partnerům i Nadaci ČEZ za podporu!


Naposledy upraveno 15. 1. 2013 v 11:50:03 uživatelem Mgr. Jakub ČihákKOMUNITNÍ CENTRUM HUSITSKÁ

Fakultativní komunitní projekt www.husitska.eu. Pokračování úspěšného JobClubu Restart opět v partnerství s Městskou částí Praha 3 a NADĚJÍ. Nový podzemní prostor pro kino, přednášky, svépomocné i moderované skupiny, terapie, dobrá káva.. .

Příspěvek na účet

Můžete podpořit naší činnost zasláním libovolné finanční částky na náš bankovní účet 4200148948/6800. Předem Vám velice děkujeme!

Nabídka přepravy osob

Nabízíme nevyužitou kapacitu našeho mikrobusu Hyundai H1 (7+1 míst) za příznivých podmínek k využití.

Nabídka stěhování

Nabízíme nevyužitou kapacitu našeho dodávkového vozu Renault Master za příznivých podmínek k využití.

Opravy motorových vozidel, poradenství a diagnostika

Opravy osobních a užitkových aut

Sociální sítě

© 2006–2019 R-Mosty, z.s. | Kontakty | Administrace | Na začátek stránky

UbiQue Webs